Wczytuję dane...
Sploty łańcuszków

Kilka słów o popularnych splotach łańcuszków i ich nazwach.

Łańcuszki mogą różnić się od siebie materiałem z którego zostały wykonane, długością, wagą, a przede wszystkim rodzajem splotu. Do najpopularniejszych należą:

Pancerka

Pancerka to jeden z najczęsciej wybieranych splotów łańcuszka przez mężczyzn ze względu na jego trwałość. Spłaszczone ogniwa w połączeniu z oszlifowanymi brzegami tworzą masywny splot. Coraz częściej sięgaja po niego również kobiety chociażby po piękne połączenie pancerki ze szlifem diamentowym, który pięknie skrzy się na szyi. Charakterystyczne dla pancerki jest odbijanie światła dzięki szlifowaniu. W chwili obecnej pojawia się już sporo warjacji w wyglądzie tego splotu m.in. różnego rodzaju żłobienia, nacięcia, zaokrąglenia.

Ankier

Ankier to jeden z najbardziej klasycznych splotów, którego wzór inspirowany był splotem łańcuchów na których mocowano kotwice w statkach. Dzięki swojej prostocie noszony jest zarówno  przez kobiety jak i mężczyzn.

Figaro

Figaro to splot składający się z 2-3 małych oczek (w zależności od modelu) połączonych na przemian z wydłużonym oczkiem owalnym. Noszony zarówno przez kobiety (w wersji delikatniejszej) jak i przez mężczyzn wersja bardziej masywna. Swoja popularność jak i nazwę zyskał po premierze „ Wesele Figara” .

 Singapur

Singapur wyglądem przypomina nieco skręconą pancerkę, jednak jest od niej delikatniejszy. Jest to splot raczej kobiecy. Pięknie wygląda solo jak i z zawieszką.

Corda

Corda to masywny, skręcony splot przypominajacy pleciony sznur. Wyglada dość okazale dlatego nosi się go bez dodatkowych ozdób – zawieszek.

Lisi ogon

 Lisi ogon jest to warkocz pleciony z dwóch, trzech lub więcej cienkich łańcuszków. Występuje w wersji klasycznej jak i diamentowanej.  Jest to splot typowo kobiecy. Przepięknie się mieni przy każdym ruchu.

Monalisa 

Mona lisa to piękny, fantazyjny splot wyłącznie dla kobiet.

 Żmijka/linka 

Żmijka/ Linka  to uniwersalny splot wybierany do zawieszek.  Żmijka może występować w różnych rodzajach splotów okrągłym, kwadratowym i ośmiokątnym. Jest bardzo delikatna dlatego też zaleca się jej ściąganie przed  snem.

Bismarck

Bismarck splot łańcuszka wykonany jest z kilku rzędów połączonych ze sobą owalnych pierścieni, które biegną równolegle do siebie. Nazwa łańcuszka wzięła się  najprawdopodobniej od Żelaznego Kanclerza – Otto Bismarcka.

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty

złotych łańcuszków i bransoletek