Strona głównaZakupyJak kupować biżuterię
...jest pusty

Jak kupować biżuterię

Caspol_logo


Jak kupować biżuterię – na co zwrócić uwagę przy wyborze produktów ze złota?

Najłatwiej i najrozsądniej odpowiedzieć, że najlepiej kupić to co się najbardziej podoba. Jednak w przypadku gdy podoba się więcej niż jeden produkt warto wiedzieć, który z tych produktów przedstawia większą wartość. Innymi słowy, warto wiedzieć co wpływa na prawdziwą wartość produktu jubilerskiego i z czego wynikają różnice w cenie.

1. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze złotej biżuterii jest próba czyli „zawartość złota w złocie”. Istnieje przy tym wiele prób złota, a najbardziej popularne w Polsce to 0,585 (14 karatów) albo 0,333 (8 karatów). Jak więc widać, złoto złotu nierówne. Z czego to wynika?
Otóż w złocie próby 0,333 czyli 8 karatowej występuje bardzo mała ilość złota (dokładnie 33,3%), natomiast złoto w próbie 0,585 czyli 14 karatowej występuje już 58,5%  czystego złota i przyjmuje się, że jest to już rozsądny kompromis pomiędzy jakością złota, a jego trwałością.
Należy bowiem pamiętać, że czyste złoto ze swej natury jest dość wdzięcznym, ale i miękkim materiałem. Dlatego biżuteria wykonana ze złota wyższej próby (np. rzadziej spotykane 0,750 – 18 karatów albo 0,999 – 24 karatów), może być za bardzo delikatna oraz łatwo ulegać zarysowaniom bądź uszkodzeniom. Z drugiej strony złoto poniżej próby 0,500 w większości będzie mieszanką metali innych niż złoto. W konsekwencji będzie się szybciej utleniać i najzwyczajniej zszarzeje. Spowodowane jest to tym, że na biżuterii powstaną tlenki mniej szlachetnych metali (tj. srebra, miedzi, palladu lub niklu). Nie bez znaczenia pozostaje również cena. Otóż cena  biżuterii o próbie 0,585 może być nawet dwukrotnie wyższa od próby 0,333 i dwukrotnie niższa niż próby 0,999.

2. Drugą niemniej istotną informacją jest waga. Co do zasady, bez niej nie można oszacować wartości produktu. Wiedzieć należy, że wygląd biżuterii może być mylący. Np. zakupiony łańcuszek bądź też bransoletka mogą okazać się „dmuchane”. Oznacza to, że w środku są wypełnione powietrzem. Łatwo się o tym przekonać, gdy weźmie się taki produkt do ręki, ponieważ wtedy wyda się on stosunkowo lekki. Brak wypełnienia przekłada się na jego mniejszą wytrzymałość oraz trudności w ewentualnej naprawie. Znacznie upraszając, w przypadku złotej biżuterii, to waga będzie pierwszym wskaźnikiem mówiącym nam o wartości, ale również o wytrzymałości biżuterii. Co do zasady trudno się np. spodziewać, że cieniutki łańcuszek ważący 0,8g będzie tak samo trwały jak bardziej masywny łańcuszek o wadze 4g. Podobnie pierścionek ważący poniżej 1g nie będzie tak samo wytrzymały i zarazem cenny, jak ważący 3g albo 5g sygnet.

Zatem radzimy zachować ostrożność, w szczególności jeżeli sprzedawca (delikatnie mówiąc) nie eksponuje dokładnej wagi ani próby swojego towaru. Niestety jest to powszechna praktyka dużych sieci handlowych.


Na co uważać?

  • Biżuteria powinna być ocechowana. Cecha probiercza to prawnie chroniony znak urzędowy potwierdzający zawartość metalu szlachetnego w wyrobie jubilerskim. Przy czym obowiązek cechowania dot. wyrobów ze złota powyżej 1 g.
  • Ufaj tylko sprawdzonym i doświadczonym sprzedawcom, np. takim jak Caspol.eu , którzy funkcjonują na rynku złota przynajmniej kilka, a najlepiej kilkanaście lat. Firmy z wypracowaną marką znacznie wyżej cenią swoich Klientów, niż doraźne korzyści wynikające z możliwości sprzedaży towaru, który będzie wybrakowany.
  • Z dużym dystansem podchodź do różnego rodzaju „przecen” złotej biżuterii typu „-30%”. Ze względu na stabilną oraz inwestycyjną wartość złota, takie przeceny po prostu nie istnieją, a wszystkie obniżki tego typu są wynikiem uprzednio zawyżonej ceny.

 

Dlaczego Caspol.eu?

1. Sprzedajemy złoto tylko jednej próby popularne 585 , które jest rozsądnym kompromisem między jakością, trwałością i ceną.

2. Przykładamy należytą wagę do informowania Klientów o cechach naszych produktów. W opisach szczegółowo opisujemy produkty z uwzględnieniem próby, wagi, materiału, rozmiaru produktu oraz ewentualnie rodzaju kamienia (naturalny/syntetyczny).

3. Możesz nam zaufać. Obok sprzedaży internetowej prowadzimy punkt stacjonarny, który posiada fizyczną lokalizację i realny adres. Zawsze możesz do nas napisać, zadzwonić, a nawet odwiedzić. Zawsze staramy się dbać o naszych Klientów.

4. Na życzenie Klienta, gdy jest to możliwe zmieniamy lub dostosowujemy rozmiar produktu np. pierścionka/obrączki oraz wykonujemy grawer.

 

 
 Caspol.eu 5/5/168
Informacja: 31-12-2019 r.

Sklep internetowy caspol.eu, prowadzi sprzedaż wyrobów jubilerskich wysokiej jakości. W swojej ofercie posiadamy złote bransoletki, złote łańcuszkizłote kolczyki oraz bardzo popularne wśród naszych klientów złote pierścionki. Nasi klienci najczęściej wybierają złote celebrytki. Na prezent polecamy również złote zawieszki oraz złote medaliki. Modne złote zegarki sklep internetowy, to miejsce gdzie kupisz produkty z prawdziwego złota, na których bita jest próba 585. W promocyjnej cenie dostaniesz u nas złote krzyżyki z możliwością darmowej dostawy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów.
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Sklep z biżuterią i zegarkami (@caspol.eu)

Akceptuję
Drodzy Klienci!
Uprzejmie informujemy, że zamówienia złożone w naszym sklepie internetowym są realizowane na bieżąco.
W wyjątkowych przypadkach mogą nieznacznie wydłużyć się terminy przesyłki. Jesteśmy do Państwa dyspozycji: info@caspol.eu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.